DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

AREÁL

Areál Farmy Nový Jičín - Žilina se nachází v podhůří Beskyd v městské části města Nový Jičín zvaná Žilina. Areál byl založen v 60.letech minulého století a původně byl určen k chovu krav. V letech 70. byl přebudován na chov koní při tehdejší Vysoké škole vetrinární Brno. Od tohoto data se zde odchovalo velké množství sportovních koní, kteří Nový Jičín reprezentují ve světě dodnes. Působilo zde velké množství plemenných hřebců a do této chvíle posledním, byl světoznámý excelentní hřebec Federweisser. Tento premiový hannoverán bohužel uhynul v roce 2009, nicméně jeho potomstvo jej vzorně reprezentuje a nese znaky fenomenálního hřebce.

    

 Po roce 1989 byla vysoká škola veterinární přejmenována na Veterinární a farmaceutická univerzita Brno a zde v Novém Jičíně žije její odnož Školní zemědělský podnik Nový Jičín. Areál Farmy se tedy nachází ve známém názvu "středisko chovu koní VFU Brno ŠZP Nový Jičín"

    

 Vzhledem k faktu, že celý areál je již stařičký je nyní postupně rekonstruován a opravován a letos po dlouhých letech zde bude seriál jezdeckých závodů a to v kooperaci s ostatními oddíly severní moravy.

     

 Areál samotný se dělí na volné stáje, kde jsou ustájené chovné klisny s hříbaty, jsou zde boxové ustájení, kdy je v této chvíli 25 boxů a jsou zde ustájeny převážně sportovní a mladé koně chystané do sportovní testace. Samozdřejmostí je porodna s vyšetřovacím boxem. Můžete zde nalézt "malé domácí hospodářství" kdy vlastníme krávy, ovce, kozy, slepice, králíky a další domácí zvířátky. V letní sezoně jsou volně přístupná pro rodiny s dětmi.

 Na farmě jsou také dvě pískové jízdárny, kde probíhá skokový a drezůrní výcvik, krytou jezdeckou halu, kde se můžete při vožení na koních a ponících skrýt před nepřízní počasí. Velká travnaté kolbiště je určeno pro velké jezdecké závody, ale konají se na něm výstavy koní, přehlídky, aukce apod.

      

 Máme zde také malou "hospůdku" v níž si jistě vyberete něco k pití či na zub. Hospůdka je v této chvíli otevřená, ale již nyní plánujeme, že do podzimu bude zcela po rekonstrukci a budete nás moci navštívit i v zimních měsících.